Můj příběh

Proč zrovna reflexní terapie?

Dnes už konečně znám způsob, jak si sama pomoct od různých bolestí a nemocí. Jakmile mě něco trápí, využívám úžasných samoléčitelských schopností lidského těla, které má každý z nás. Stačí pár stisknutí na ploškách nohou a otevře se mi podrobná mapa mých bolestí a trápení. Stala jsem se diagnostikem i terapeutem svého těla. Začala jsem se kromě lékařů spoléhat i sama na sebe.
Ale nebylo tomu tak vždycky…

Byla jsem na dně

Už jako malá jsem se potýkala s různými zdravotními problémy. Ve svých 10 letech jsem se musela vypořádávat s úzkostmi, obsedantně kompulzivní poruchou a různými zažívacími problémy. Vnitřně i z venku mě to ničilo. Přestala jsem jíst a začala jsem se ztrácet před očima. Byly dny, kdy jsem do sebe za celý den dostala jen pár piškotů.
Na střední škole se to tak zhoršilo, že jsem některé dny měla problém vůbec vylézt z postele. Hned po probuzení se mi prostě udělalo špatně. Když jsem se teda nějak dokopala k tomu, abych se vypravila do školy, byl další problém se tam vůbec dopravit. Kdykoliv jsem nastoupila do šaliny, udělalo se mi špatně a musela jsem opět vystoupit. Nechápala jsem, co se se mnou děje.

Nikdo nic nevěděl

Lékaři si mě přehazovali jako horký brambor. Podstoupila jsem řadu vyšetření u různých doktorů, ale žádný doktor nic nezjistil. Jediné, co mi byli schopní říct je, že je to vše v hlavě a vlastně jsem jinak v pořádku. Takže mi napsali žádanku na psychiatrii a já nakonec skončila s předepsanými antidepresivy.
Na psychiatrii mi řekli, že moje tělo produkuje málo serotoninu a pokud budu chtít žít plnohodnotný život, který za něco stojí, budu muset brát prášky už celý život. Prý je to vrozené a někteří to tak prostě mají.
Ano pravda, prášky pomohly, ale přece je nebudu brát už po celý život. Nelíbilo se mi to, ale abych se z toho všeho nezbláznila a mohla aspoň trochu normálně žít, brala jsem prášky jako jedinou možnost.

Další šok

Jako by toho nebylo málo, na vysoké škole se mi objevila endometrióza.
Opět mi bylo řečeno, že je to nevyléčitelná nemoc a jde ji pouze zpomalit. Možnosti byly buď těžká operace s nejasným výsledkem, hormonální prášky, které způsobují umělý přechod nebo těhotenství. Vzhledem k tomu, že jsem v té době děti ještě neplánovala, ani jedna možnost se mi v tu chvíli nezdála jako východisko.
Řekla jsem si, že to takhle dál nejde. Nechtěla jsem jen přežívat na prášcích s tím, že ani pořádně nevím, co mi je, a hlavně proč se mi to celé děje.
Jeden večer jsem sedla k počítači a začala jsem zjišťovat, jestli je možné moje nemoci nějakým způsobem vyléčit. V tu dobu jsem kromě změny jídelníčku a pohybu nic moc nenašla. Kvůli neúspěchu jsem hledání odložila.

Vše zapadlo do sebe

Posunulo se to až v době, kdy jsem si dělala masérský kurz, abych mohla konečně dělat profesi, která mě naplňuje. Kurz jsem úspěšně dokončila, ale chtěla jsem si udělat ještě nějaké nástavbové kurzy, abych mohla kromě masírování klientovi pomoci také se zdravím, protože to bylo to, co mě primárně k této profesi táhlo. Procházela jsem si seznam kurzů a tam na mě vyběhl kurz reflexní terapie. Netušila jsem o co jde, tak jsem si o tom něco přečetla a najednou mi to všechno konečně zapadlo do sebe. Reflexní terapie je přesně to, co jsem celou dobu hledala. Dokáže zjistit, v jaké části těla je problém, a dokonce ten problém dokáže i vyřešit.
A tak jsem na kurz šla, abych dokázala pomoct sobě i ostatním.
Na kurzu jsme se na vlastní kůži přesvědčili, že to opravdu funguje. Stačí určitým způsobem stimulovat ty správné body na chodidle a hned jsme získali informace o stavu celého těla. Dokonce se terapií nastartuje samo uzdravovací schopnost těla a tím se začne porucha v těle sama řešit.

Chci pomoct ostatním

A protože je více lidí, kteří jsou ve stejné situaci, ve které jsem byla předtím já a také jsou tak zoufalí, ráda bych svými nabytými znalostmi a zkušenostmi těmto lidem pomohla. Chtěla bych dát lidem naději, že není potřeba spoléhat se v léčení pouze na doktory, ale můžou si lidi ve velké míře pomoct i sami.
Vytvořila jsem eBook, ve kterém podrobně popisuju, jak reflexní terapie funguje, čtenáři tam najdou také návod, jakým způsobem je možné zjistit, kde v těle máme nějaký problém a také tam najdou, jakým způsobem je možné problém vyřešit.