Chodidla jako zrcadla aneb jak funguje reflexologie?

Jak už jste četli v mém příběhu, životem mě provázely různé nemoci (obsedantně kompulzivní porucha, deprese, problémy se žlučníkem a jiné další nemoci).

No a aby toho nebylo málo, v 27 letech mi diagnostikovali endometriózu, která už byla pro mě poslední kapkou a kopancem, který mě donutil se svým zdravím konečně pořádně něco dělat.

Změnila jsem kompletně stravu. Přestala jsem jíst lepek, laktózu a bílý cukr, přidala jsem meditace, ale pořád to nebylo ono.

Novou naději mi dal až kurz reflexní terapie, který jsem absolvovala v rámci nástavby k rekvalifikačnímu masérskému kurzu. Kurz pořádali manželé Patakyovi, kteří jsou nejlepšími terapeuty a učiteli v ČR. 

BYLA TO MOJE NEJLEPŠÍ INVESTICE, KTEROU JSEM MOHLA UDĚLAT.

A proč?

Protože mi reflexní terapie dala konečně možnost se ze svých nemocí vyléčit bez prášků a doktorů. A taky můžu konečně dělat to, co mě v životě naplňuje a to pomáhat lidem léčit jejich zdravotní problémy.

A jak teda ta reflexní terapie nebo taky reflexologie funguje?

Na těle máme body, které jsou propojeny s konkrétními orgány a částmi těla. A jak si to propojení můžeme představit?

Teorií je víc.

Někdo říká, že orgány s ploškami jsou propojeny tzv. meridiány (podle tradiční čínské medicíny jsou to dráhy, kterými proudí životní energie) a jiná teorie říká, že propojení funguje pomocí nervů. Ať je to tak nebo tak, je hlavní, že to funguje.

neurons, brain cells, brain structure

Plošky (nebo taky reflexní body) najdeme na různých místech, jako jsou ruce, uši, obličej, ale pro terapii jsou nejúčinnější body na chodidlech.
Na chodidlech je výhoda, že jsou plošky umístěné podobně jako orgány v našem těle. Sedněte si na zem s nataženýma nohama před sebe a podívejte se na nohy jako do zrcadla. A takhle přesně jsou plošky umístěné. Pokud hledáme například plošku očí, oči jsou umístěné nahoře na hlavě, takže na nohách je najdeme taky nahoře a to na prstech. Je to super pomůcka, která nám pomůže v hledání plošek.

Abychom zjistili, jak moc je která část těla zasažená, používám stupnici bolesti od 1 do 10. Jednička je mírně zvýšení citlivost a desítka je nesnesitelná bolest. Pokud se diagnostika dělá u dětí, musíme se spolehnout jenom na jejich reakce (pláč, úšklebek atd.)

 

Disfunkce orgánu se projeví na plošce

Pokud máme sníženou funkci nějakého orgánu, okamžitě se to projeví na plošce, která je s tímto orgánem propojená. A tím projevem je zvýšená citlivost té dané plošky.

UVEDU PŘÍKLAD: Svému příteli jsem nedávno diagnostikovala jeho zdravotní stav pomocí plošek a u plošky ledvin mi hlásil bolestivost na stupnici od 1 do 10 číslo 6. To znamená, že je na ledvinách nějaký problém. Nakonec jsem z něj dostala, že před dvěma dny prochladl.

A funguje to i naopak.

Pokud stimuluju reflexní bod, aktivuju daný orgán nebo část těla, který je na bod napojený a tím se nastartuje tzv. samoléčebná schopnost toho konkrétního orgánu.

Sečteno podtrženo, naše tělo má úžasnou sílu a potenciál se samo vyléčit, jen musíme vědět, jak na to a naučit se s tímto darem pracovat.

foot reflexology, reflex foot kidney, treatments

1 názor na “Chodidla jako zrcadla aneb jak funguje reflexologie?”

  1. Pingback: 5 elementů - pomocník pro diagnostiku a léčení - Veronika Doležalová

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *